Nákupní galerie:
Po - Ne: 8:00 - 24:00
Supermarket Albert:
Po - Ne: 7:00 - 24:00
Obchody:
Po - So: 9:00 - 21:00; Ne: 10:00 - 21:00
Aktuality

Máme za sebou medobraní

Máme za sebou medobraní

Věděli jste, že včelstva se v České republice stěhují stále častěji na venkov a městské parky a stromy zůstávají neopylené? Přitom med z města může být paradoxně čistší než ten z venkova. Včely tu totiž nepotkávají chemicky ošetřované plodiny a když ano, je to v mnohem menší míře než na vesnicích.

Veřejně se hovoří o tom, že včel a jiného druhu hmyzu celosvětově ubývá, a důsledky na sebe nemusejí nechat dlouho čekat. Při současném trendu nebude mít brzy kdo opylovat ovocné stromy a zeleninu. My na Floře nechceme čekat, až půjde do tuhého a chceme přírodu kolem nás udržovat ve zdravé rovnováze už teď.

Je to rok, co jsou na střeše obchodního centra Atrium Flora včely, konkrétně 6 včelstev čítajících v hlavní sezóně skoro půl milionu pilných tvorů.  Jsou tak vysoko, že na ně z ulice nedohlédnete, ale tak blízko vzrostlým kaštanům v našem okolí, že se jim u nás daří skvěle. V sobotu 2. června jsme stočili první letošní med. Zase je o něco světlejší než ten od ostatních včelařů, úžasně voňavý a rozplývá se na jazyku.

Datum přidání: 6. 6. 2018