Vinohradská 2828/151 Praha 3

Army den

Uběhl rok a můžete se opět těšit na Army den, který již pošesté proběhne v Atriu Flora a přilehlém okolí. Akce se uskuteční v sobotu 13. května od 9 do 18 hodin. Kromě toho nejzajímavějšího, co nabízí armádní technika, výzbroj a výstroj, se můžete těšit také na bohatý doprovodný program, který si užije celá rodina. Událost jsme pro vás připravili ve spolupráci s Armádou České republiky, Hradní stráží i Vojenskou policií.

 

PRO DĚTI I DOSPĚLÉ

V polovině května se Atrium Flora i přilehlé okolí promění ve vojenskou základnu. Malí i velcí návštěvníci se budou moci na vlastní oči přesvědčit, jak vypadá a funguje nejmodernější a nejzajímavější výbava naší armády. Navštivte nás s celou rodinou a užijte si příjemné chvíle s vojáky.

 

Hlavním lákadlem Army dne v Atriu Flora bude rozhodně vojenská technika. Tu totiž jen tak na ulici nepotkáte. Těšit se můžete na obrněný transportér Pandur, samohybnou kanonovou houfnici Danu nebo odminovací komplet Boženu. Velmi zajímavou částí výstavy je bezpilotní prostředek vzdušného průzkumu Raven a pyrotechnický robot Talon. Zblízka si budete moci prohlédnout bezpilotní pozemní vozidlo UGV.

 

NA VLASTNÍ KŮŽI

Jestli raději zkoušíte věci na vlastní kůži a role pozorovatele vás moc neláká, můžete využít airsoftovou střelnici v prostoru obchodního centra. Zde si vyzkoušíte, jaké to je zamířit na terč a trefit cíl.

 

Na ty z vás, které láká kariéra profesionálního vojáka se těší armádní náboráři, kteří návštěvníkům představí možnosti uplatnění v ozbrojených silách, studium na vojenských školách, službu v aktivní záloze i účasti na dobrovolném vojenském cvičení. Zájemci si dokonce budou moci otestovat svoji fyzickou zdatnost.

 

DOPROVODNÝ PROGRAM

Na hlavním pódiu bude celý den probíhat doprovodný program. Vojáci předvedou ukázky boje zblízka, slaňování či výcvik armádních psů. Těšit se můžete i na přehlídku vojenských uniforem. Exhibiční vystoupení pro vás připravují příslušníci Čestné stráže AČR. A dozvíte se také něco o nezbytnosti správného vojenského maskování a umění kamufláže. Potkáte zde též celou řadu úspěšných armádních sportovců, kteří si pro Army den připravili ukázky aerobiku, karate a šermu. A aby toho nebylo málo, program zpestří i třeba Vojenský umělecký soubor Ondráš, který patří ke špičce ve svém oboru.

 

Přijďte v sobotu 13. května na Army den. Program bude více než pestrý a nabitý akcí, takže by byla škoda nebýt u toho! Akce je pro veřejnost zdarma.

 

PROGRAM

 • Klarinetový kvartet VH Olomouc se sólistkou Danou Chytilovou 10:05 / 12:00 / 15:00 hodin
 • Ukázka bojového umění boje zblízka 10:15 / 12:15 / 15:15 hodin
 • Přehlídka vojenské výstroje 10:30 / 12:30 / 15:30 hodin
 • Ukázka vojenského lezení 10:45 / 12:45 / 15:45 hodin
 • Ukázka vojenské kynologie 11:00 / 13:00 / 16:00 hodin
 • Hudba Hradní stráže 14:40 / 16:15 hodin
 • Hudební a taneční vystoupení VUS ONDRÁŠ 11:30 / 13:30 / 17:00 hodin
 • Exhibiční vystoupení Čestné stráže AČR 11:45 / 13:45 / 16:45 hodin
 • ASC Dukla karate 11:15 / 13:15 / 16:30 hodin
 • ASC Dukla autogramiáda 14:00 až 15:00 hodin

 

CO NEVYNECHAT?

 • Besedy s válečnými veterány 11:00 / 16:00 hodin v kinosále Cinema City

 

SOUTĚŽ

Přijďte si vyzkoušet fyzické testy, ti nejlepší z vás získají hodnotné věcné ceny.

 • dynamometrie – dominantní ruka 3x maximální stisk (ruční dynamometr) – tento test měří sílu stisku ruky
 • maximální výška výskoku s a bez výstroje (balistická ochrana) 3x (desky Hawkin dynamics) – test měří výkonnost dolních končetin a svalový výkon
 • střelba na přesnost 10 ran 2x (laserová střelnice) – test hodnotí pozornost a rychlost reakce

 

Hlavním partnerem soutěže je Bushman.

 

Leták k akci ke stažení ZDE.

 

Podívejte se, jak vypadaly předchozí ročníky Army dne v Atriu Flora a nezapomeňte si sobotu 13. května zapsat do svých kalendářů.