Nákupní galerie:
Po - Ne: 8:00 - 24:00
Supermarket Albert:
Po - Ne: 7:00 - 24:00
Obchody:
Po - So: 9:00 - 21:00; Ne: 10:00 - 21:00

Army den v Atriu Flora

Ve středu 15. května 2019 proběhne v Atriu Flora čtvrtý ročník Army dne, akce, která promění obchodní centrum v obrovskou vojenskou základnu s podívanou pro celou rodinu.

Ve spolupráci s Armádou ČR jsme si pro vás připravili bohatý program, během něhož si nebudete chtít dát ani na chvíli pohov. Sami vojáci a příslušníci speciálních jednotek vám budou ukazovat svoji výzbroj, budete si s nimi moci nejen popovídat, ale také si pěkně zblízka prohlédnout jejich techniku.

Vystavené budou malé i velké zbraně, speciální technika a přijede dokonce i 50tunový tank T-72M4CZ. Kromě tanku vám představíme i bezpilotní prostředek vzdušného průzkumu RAVEN, raketu 3M9M3E, zbraně a desítky další techniky. Letošní novinkou bude vystavení víceúčelového kolového vozidla HUMMER 4×4 M1151A1 w/B1 a bojového motorového člunu ARIMAR.

Startujeme v 10:00 hodin a program bude nabitý až do 18:00. Podívejte se do plánku a časového harmonogramu akce na detaily!

Na co přesně se můžete těšit?

 • Na ukázky bojových technik včetně slaňování a boje zblízka
 • Na přehlídky slavnostních i běžných uniforem vojáků Armády ČR i Hradní stráže
 • Vojenskou kynologii v praxi pod záštitou Centra vojenské kynologie
 • Hudební vystoupení vojenského uměleckého souboru Ondráš, Hradní stráže a vojenské hudby Olomouc
 • Historické vojenské motocykly Harley-Davidson WLA a WLC, které zažily i dvě světové války v první polovině minulého století
 • Airsoftovou střelnici, ve které si budete moci vyzkoušet svoje střelecké umění
 • Autogramiádu i sportovní výkony úspěšných sportovců startujících pod hlavičkou ASC DUKLA
  • představení vozidla z Rallye Paříž Dakar a Olgy Roučkové
  • ukázku šermu moderních pětibojařů pod taktovkou Davida Svobody
  • ukázku kickboxu Sandrou Maškovou a Terezou Netušilovou
  • vystoupení Adély Citové, mistryně světa za rok 2018 v aerobiku
  • ukázku biketrialu desetinásobným mistrem světa Václavem Kolářem
 • Chybět nebude ani beseda s novodobými válečnými veterány, kteří se s vámi podělí o svoje zážitky z přípravy i speciálních misí. Startujeme v 10:30 hod. a 16:30 hod.

Do každodenní reality života vojáka v akci vás přenese výstava Ten druhý život. Na vlastní kůži poznáte, jak pohodlně se sedí v tanku, jak v reálu vypadají a jak těžké jsou vojenské zbraně a dozvíte se, jak by v případě napadení měli svou vlast bránit sami občané.

V testu fyzické zdatnosti na vlastní kůži zjistíte, co všechno musí zvládat naši vojáci hned na začátku profesionální kariéry. S ostatními se utkáte v disciplínách sed-leh, kliky, skok daleký z místa a jízdě na ergometru. Pro úspěšné soutěžící máme připravenou celou řadu cen. Těšit se můžete na kovové hodinky s příměsí karbonových vláken STORM Raven z obchodu Storm, sportovní hodinky Casio G-Shock z prodejny QuickTime, poukaz na měsíční konzumaci burritos pro 1 osobu v Habanero Mexician Grill, 5 poukázek v hodnotě 500 Kč do supermarketu Albert, 5 stavebnic s vojenskou tematikou z Království hraček Bambule, 3 poukazy v hodnotě 500 Kč do obchodu Bushman, 5 dárkových balíčků Costa Coffee, 5 poukazů na měření zraku do GrandOptical, pánský zastřihovač vousů Forever Sharp od Home & Cook, 1 velký protein (2250 g) a 2 malé proteiny (900 g) z prodejny Nutrend, 5 poukázek v hodnotě 200 Kč a 30 lahví na nápoje od prodejny Vitaland.

Nově si budete moci vyzkoušet i disciplínu Cybertlon, ve které si otestujete svoje dešifrovací schopnosti. Cílem je rozluštit slovo zakódované šifrou, přenést šifru jen s použitím hlavy z místa A do místa B. Vzhledem k tomu, že je šifra dlouhá, nebude to jednoduché a stoprocentně oceníte pomoc parťáka. I v této disciplíně odměníme úspěšné soutěžící cenami z našich obchodů. Ve hře je 14 krytů na iPhone a 4 ochranná skla na iPhone z iLoveServis, 3 stavebnice s vojenskou tematikou z Království hraček Bambule a 10 poukázek do prodejny Vitaland, každá v hodnotě 100 Kč.

Po celý den si budete moci užívat příjemných slev ve vybraných obchodech na Floře. Zajímají vás detaily? Podívejte se na slevové kupony a jestli chcete, vytiskněte si je nebo si je vyzvedněte u hostesek na Army dni.

Změny v programu jsou vyhrazeny.