Nákupní galerie:
Po - Ne: 8:00 - 24:00
Supermarket Albert:
Po - Ne: 7:00 - 24:00
Obchody:
Po - So: 9:00 - 21:00; Ne: 10:00 - 21:00
Podpora

Nebojte se zapomínání!

Nebojte se zapomínání!

Informujte se o možnostech diagnostiky Alzheimerovy choroby, jejich příznacích a možnostech léčby.

V případě, že vás či vaše blízké paměť trápí, na nic nečekejte a navštivte některé z kontaktních míst projektu Dny paměti, kde vám paměť vyšetří zdarma.

Zapomínání je jedním z příznaků počínající Alzheimerovy choroby. Odlišit zapomínání, které je znakem nemoci od „normálního“ zhoršování paměti pomáhá projekt Dny paměti České alzheimerovské společnosti, v jehož rámci je nabízeno vyšetření kognitnivních funkcí mimo lékařské ordinace. Pokud Vás problémy s pamětí trápí a z nejrůznějších důvodů nemůžete najít pomoc u svého praktického lékaře, můžete si nechat bezplatně změřit paměť v rámci projektu Dny paměti, který organizuje Česká alzheimerovská společnost ve všech krajích ČR ve spolupráci s lékárnami sdružení Moje lékárna, které jsou označeny žlutou samolepkou „Vyšetření paměti“.

Projekt pomáhá nejen lidem pociťujícím problémy s pamětí, ale i rodinám, které již aktuálně pečují o své blízké s demencí, tak i těm, kteří sledují změny paměti u svých blízkých či sami mají obavu z dědičnosti demence.

Aktuální seznam všech kontaktních míst naleznete na stránkách České alzheimerovské společnosti www.alzheimer.cz/cals/projekty-cals/dny-pameti/. Zjištění příčiny zapomínání je podstatné pro další život člověka, kterého problémy s pamětí trápí.

Jedním ze způsobů, jak s Alzheimerovou chorobou bojovat, je procvičovat mozek. Pouze mozek, který je aktivní, si zachovává své funkce. Trénování paměti je poměrně známé, avšak nápady na procvičování dalších činností mozku nejsou tak běžné, proto Česká alzheimerovská společnost vydala ve spolupráci se sdružením Moje lékárna sešity zaměřené na trénování jednotlivých kognitivních funkcí (řeči, pozornosti, soustředění, zrakové schopnosti …). Je obecně známo, že Alzheimerovu chorobu stále nedokážeme vyléčit, je ale důležité připomenout, že existují podpůrné prostředky, které dokáží průběh nemoci zpomalit a na určitou dobu pozastavit její rozvoj. Nezapomínejme i na to, že životní styl ovlivňuje to, jestli se u někoho rozvine demence a jaký průběh bude mít.

Datum zahájení: 22.09.2017
Datum ukončení: 23.09.2017