DNES OTEVŘENO: 09:00 - 21:00 en

Myslíme ekologicky

Možná si řeknete, že obchodní centrum je jen místem největšího konzumu. U nás to tak úplně není. Krom toho, že se snažíme uspokojit nákupní i kulturní choutky každého našeho zákazníka, hrdě se hlásíme k ekologické vlně, která zaplavuje celý svět.

 

 

Jen 1 % vody na Zemi je využitelné

… a my rozhodně nechceme být součástí jejího plýtvání. Proto jsme se stali nadšenými uživateli perlátorů. Jsou na všech vodovodních bateriích na veřejných toaletách a vy při jejich používání možná ani netušíte, jak šetříte vodu. Perlátory totiž snižují průtok vody, aniž by to bylo znát. Tedy kromě jejího množství, které na jedno mytí rukou spotřebujete.

 

 

Vážíme si energie z přírody

… a proto se ji snažíme maximálně využívat. Na ohřev vody i výrobu elektřiny používáme solární a fotovoltaické panely umístěné na střeše obchodního centra. Kdyby to bylo technologicky možné, byli bychom v tomto směru rádi soběstační. Už teď máme na střeše 130 fotovoltaických a 28 solárních panelů. Ročně si tak vyrobíme 27 200  kWh elektřiny a ušetříme 3.447 m3 plynu.

 

 

Budiž světlo

Jak by to bylo krásné, kdybychom chodili spát jako naši předkové se slepicemi a nemuseli osvětlení interiérů řešit… Jenže to bychom vám nemohli připravovat spoustu příjemných chvil, které v Atriu Flora zažíváte. Tak jsme to vzali z opačného konce a vrhli se na úspory energie. Upravili jsme čas zapínání a vypínání světel v obchodní pasáži tak, abychom se chovali v souladu s naším ekologickým přesvědčením. Na všechny toalety jsme nainstalovali pohybová čidla a zredukovali počet světel. A časovým spínačem jsme vybavili i světelnou markýzu před hlavním vchodem z Vinohradské ulice. Postupně také začínáme ve stále větší míře používat LED osvětlení. V garážích už ho najdete všude a v pasážích jej postupně instalujeme. A úspory? Kolem 70 %.

 

 

V odpadcích se topit nechceme

… a proto třídíme odpad. Jestli to neděláte, měli byste rychle začít. Zapomeňte na to, že se někde v depu všechen vytříděný odpad nasype zase na jednu hromadu. To jsou dávno vyvrácené fámy. Je prokázáno, že každý z nás denně vyprodukuje 2 kg odpadu, přitom se z něj dá 84 % znovu zrecyklovat. Tak proč naší planetě aspoň trošku neulevit? Třeba my jsme v roce 2013 zrecyklovali 300 tun odpadu. Přidejte se k nám!

 

 

Šetřit vaše nohy neznamená plýtvat energií

Přem ýšleli jste někdy nad tím, kolik energie se spotřebuje provozem eskalátorů a výtahů? V Atriu Flora to ani nechceme počítat. Naštěstí ani nemusíme. Eskalátory jsou totiž vybaveny čidly, která je uvedou do plného pohybu až ve chvíli, kdy na ně vstoupíte. A po chvíli je zase výrazně zpomalí. No a výtahy jsou u nás s nadsázkou perpetum mobile. Pohybují se díky rekuperaci energie, která vzniká při jejich brzdění. Úsměvné, ale funkční a šetrné.

 

Kapka v moři při záchraně Země

Albert Einstein řekl, že jakmile na zemi vymřou včely, začne lidstvo odpočítávat poslední čtyři roky své existence. Toho se nechceme dožít, a přejeme si, aby se toho nedožily ani generace našich a vašich dětí. Proto najdete od jara 2017 na střeše Atria Flora 6 včelích úlů. Odhadem skoro půl milionu včel pomáhá opylovat okolní stromy a rostliny, přispívá ke zdravé zeleni a věříme, že je aspoň pomyslnou kapkou v cestě za lepším světem.

 

 

Víme, že oblastí, ve kterých se můžeme chovat zodpovědně a šetrně, je daleko víc. Vážíme si přírody, jejích zdrojů a jsme zásadně proti jakémukoliv plýtvání. Věříme, že i malá podpora životního prostředí se počítá, a že když přispěje každý z nás aspoň troškou do pomyslného mlýna, bude se nám všem žít mnohem lépe a radostněji. A proto pořád přemýšlíme, ve kterých směrech by se dalo našemu ekosystému aspoň trochu ulevit.