Vinohradská 2828/151 Praha 3

Frappé, cold brew, limonády – léto může začít!

Krásné a slunečné počasí lidem zlepšuje náladu. Ale co je ještě lepšího než slunný den? Šálek kávy, který si můžete vychutnat různými způsoby! Vezměte si svůj oblíbený hrnek, zajděte do Costa Coffee a připravte se na popíjení kávových novinek. Chybět nebude ani dezert, studené kávy nebo limonády.

 

Kávová limonáda

Studené nakopnutí s bublinkami, to je nová kávová limonáda v Costa Coffee. Zejména v teplých dnech přijde opravdu vhod. Hlavní ingrediencí je cold brew –  macerovaná káva za studena, dále pak grepový sirup z růžových plodů a tonik. Tento nápoj není rozhodně žádný „cukrouš“. I přes to, že grep či tonik jsou spíše hořké chuti, jsou v limonádě v takovém poměru, aby se s chutí kávy doplňovaly a nechaly ji vyniknout. Navíc sirup obsahuje šetrně lisovanou šťávu z růžových grepů, které jsou přirozeně sladší než běžné grapefruity, výsledný nápoj je tak svěží a mírně sladký, hořkosti se nemusíte obávat. Doporučujeme vyzkoušet všem, kteří mají rádi kávové chutě bez zbytečných příkras a zároveň se chtějí osvěžit. Stačí si objednat Cold brew grepovou limonádu. Chybět nabude ani klasické cold brew nebo cold brew s karamelem. 

 

Stop okurkové sezóně, teď tady velí mrkev

Mrkvanec, mrkváč, mrkvánek  nebo mrkvový dort. Člověk by si řekl, že je mrkev obyčejná, přitom z ní lze připravit tolik dobrých jídel. A to není výčet ani u konce. I přes to, že se létu přezdívá „okurková sezóna“, léto v Costa Coffee je ve znamení mrkve. A co vše najdete na vidličce, když se zakrojíte do dortu? Sladkou mrkev, štědrou porci smetanového krému, slazený je třtinovým cukrem a ananasovou šťávou a dochucený vlašskými ořechy, rozinkami, skořicí a muškátovým oříškem. Na povrchu dortu je karamel, ale i tak je sladký tak akorát. Navíc je jeho struktura mimořádně vláčná a ve spojení s kávou je tento dezert opakovatelnou záležitostí. 

 

Cold brew 

Naše ledové cold brew si získává stále větší oblibu, nejen pro své silné aroma a chuť. Už jeho příprava je speciální – voda na něj se nevaří. Kvalitní kávová zrna nameleme tak akorát, tedy středně nahrubo. Takto umletou kávu necháme v papírovém filtru louhovat ve studené vodě po dobu dvaceti hodin. Pomalá extrakce je důležitá, protože díky ní získáme to nejlepší z chuti a vůně kávy. Není pravda, že káva, která se nevaří, je slabší – přesně naopak! Cold brew má vyšší obsah kofeinu, ale také nižší aciditu. Zastudena připravované cold brew má jemnější a sladší chuť než horká káva. Klasické, mléčné nebo s karamelem? Nabízíme ho hned ve třech variantách. Cold brew klasik – představuje čistou chuť silné kávy na ledu. Cold brew s mléčnou pěnou – přidáváme vám do něj pro zjemnění mléčnou pěnu. Cold brew slaný karamel – naše novinka se sirupem ze slaného karamelu a studeným mlékem. Díky procesu pomalého nalévání studeného mléka přes ledové kostky vznikne na nápoji tzv. marble effect připomínající mramorování.

 

Jablečný chlebíček 

Patříte-li mezi pravidelné konzumenty našeho banánového chlebíčku, budete potěšeni. Nově nabízíme jeho variaci – jablečný chlebíček s karamelem. Když se v naší nabídce objevil poprvé, byl o něj takový zájem, že byl během pár dní vyprodaný. A tak jsme si řekli – je čas na návrat legendy! Nečekejte žádného suchara, díky jablečné náplni je chlebíček vláčný, šťavnatý a sladký akorát. Pro ještě lepší chuť jsme jeho povrch polili a ozdobili karamelem. Jen si představte, jak asi chutná kombinace jablek a karamelu… Také už se vám sbíhají sliny?

Doba platnosti nabídky: 16.05 - 10.07

  • po - pá: 08:00 - 21:00,
    so - ne: 09:00 - 21:00
  • +420 739 542 221
  • Jídlo, Restaurace, Kavárna

Umístění Obchodu

Podlaží

Informace o mapě

Bankomat
Infostánek
Přebalovací koutek
Schodiště
eskalátor
Bezbariérové WC
WC
výtah

Loading map...

2D

×
Show