DNES OTEVŘENO: 07:00 - 24:00 en

PŘEDSTAVUJEME UDRŽITELNÉ KOLEKCE

ECCO

Technologie ECCO DriTan™ snižuje množství vody potřebné pro činění kůží, což umožňuje našim koželužnám pracovat udržitelnějším způsobem. Tato technologie ušetří přibližně 20 litrů vody na jeden kus kůže, což představuje více než 25 milionů litrů vody ročně. Výsledně zpracovaná useň je navíc co do kvality, vlastností a stability nerozeznatelná od té tradičně vyčiněné.

Touto technologií jsou vyrobeny například naše tenisky z kolekce SS21 – ECCO BIOM 2.0.


Bombay Express

Některé z našich domácích nápojů nabízíme v recyklovatelných resp. znovu plnitelných skleněných lahvičkách. Lahvičku můžete zrecyklovat nebo ji opakovaně využít (pokud si ji k nám donesete, nebudete platit za novou). Také jídlo vám rádi zabalíme do vašeho vlastního obalu.


ILOVESERVIS

Opravovat a nevyhazovat je podstatou naší filozofie. Celý náš provoz je ekologicky šetrný, a to včetně recyklace baterií. Opravou s námi ušetříte své peníze a také životní prostředí.


sephora

Dobré produkty nám dávají sílu. Představujeme Vám novinky z kategorie GOOD FOR.

Svět krásy se neustále mění. Ve společnosti Sephora věříme v univerzální a inovativní tvář krásy. Krása, která se předefinuje každý den.
Make-up, péče, vůně, v každé z těchto kategorií jsme odhodláni dělat vše, co je v našich silách, abychom vyhověli vašim potřebám. Chceme vás vést světem krásy zcela transparentním způsobem.

S naším novým projektem GOOD FOR*, pro vás objevujeme produkty, které jsou Good for you. Good for a better planet. Good for vegan. Good for recycling. Více o projektu se dozvíte na www.sephora.cz.


Dermacol

Zamilujte si pleťovou a tělovou péči vytvořenou s respektem k přírodě.

Veganská řada pleťové a tělové kosmetiky CANNABIS je postavená na účincích výtažku z konopí a CBD. Navíc má 100 % recyklovatelné obaly. Konopný olej vysoké kvality, který obsahují všechny produkty je lisovaný zastudena, tudíž v něm zůstávají důležité aktivní látky a má vysoký obsah nenasycených mastných kyselin.  Má mnoho pozitivních účinků, mezi které patří hlavně regenerace pokožky, zjemnění, zklidnění, vyživení a poskytuje úlevu problematické pokožce.


MOJE KREDENC

V naší prodejně nabízíme obsáhlý sortiment v různých stupních ekologické certifikace (potraviny z certifikované ekologické produkce (BIO) nebo vyššího stupně biodynamického zemědělství (Demeter). Sortiment zahrnuje mléčné i masné výrobky, těstoviny, cukrovinky, cereálie i výběr ovocných nápojů i čajů. Výrobci pochází jak z ČR, tak ze zahraničí. Současně nabízíme potraviny řady malých českých faremních zpracovatelů, od kterých odebíráme jejich výrobky napřímo.


DM drogerie

alverde NATURKOSMETIK Objevte 100% přírodní kosmetiku alverde NATURKOSMETIK bez syntetických vůní, barviv, konzervačních látek a jakýchkoliv ingrediencí na bázi minerálních olejů. dm značka alverde NATURKOSMETIK nabízí certifikovanou kosmetiku té nejvyšší kvality za příznivé ceny.

Vím, co nakupuji: dmBio Vyzkoušejte naše chutné bio produkty. Samozřejmě ve vysoké dm kvalitě a za dlouhodobě výhodné ceny.
Jaké jsou přednosti produktů dmBio? Máte jistotu, že v dmBio jsou obsažené jen ty správné přísady pocházející z ekologického zemědělství, které jsou pro vás vybrané s láskou a pečlivostí. Zohledňujeme i vaše speciální nároky, a proto stále rozšiřujeme nabídku potravin vhodných při intolerancích (např. bezlepková dieta).
Dbáme na to, aby produkty vyráběli jen ti nejvhodnější a osvědčení dodavatelé. Kromě toho jsou všichni výrobci pro dmBio certifikovaní IFS Food (International Feautured Standards – nezisková organizace, která dbá na všeobecný standard bezpečnosti potravin v obchodních řetězcích).

Pro Climate PRODUKTY NEUTRÁLNÍ K ŽIVOTNÍMU PROSTŘEDÍ
Jako první vyvinula společnost dm produkty, které nejsou pouze klimaticky neutrální, ale také neutrální k životnímu prostředí*. Analyzovali a redukovali jsme nejdůležitější dopady na klima, půdu, vodu a vzduch. Ty nevyhnutelné spojené s životním cyklem produktů dm kompenzuje.
Více informací na dm.cz/proclimate

Denkmit nature Výrobky dm značky Denkmit nature jsou držiteli certifikátu Ecolabel a_Modrý anděl. Díky tomu máte jistotu, že jejich použitím nezatěžujete životní prostředí.


delmart

BIO PRODUKTY V DELMARTU – celkem v prodejně na Floře najdete více než 100 produktů v BIO kvalitě. Jedná se o produkty napříč chlazeným i nechlazeným sortimentem, které jinde v České republice nekoupíte.


intersport

Dámské tričko a Pánská bunda
S.Café®: Kávové sedliny jsou k dispozici ve velkém množství, a proto jsou velmi udržitelným a ekologickým zdrojem. U inovativních tkanin S.Café se sedlina míchá s polymery a aplikuje se na přízi nízkoteplotním, vysokotlakým a energeticky úsporným procesem. Ekologická technologie S.Café zajišťuje vynikající kontrolu zápachu a má schopnost odvodu vlhkosti a rychlého sušení. Tkaniny S.Café poskytují pohodlný pocit v kombinaci s funkčními vlastnostmi pro všechny outdoorové a volnočasové aktivity.
Pod značkou S.Café bylo vyvinuto vlákno, které jednoduše způsobí, že nepříjemný zápach zmizí na základě typické vůně kávy. Mletá káva v sbírce S.Café již nekončí v popelnici, ale je zpracovávána společně s recyklovaným polyesterem z plastových lahví, čímž se vytvoří udržitelná textilie. Částice mleté kávy v produktech S.Café absorbují tělesné pachy a udržují vaše oblečení čerstvé i při vícedenních turistických cestách. Výrobky jsou vyráběny s nízkou spotřebou energií a bez použití chemikálií.

Batoh
PFC-free: Ekologicky šetrná povrchová úprava bez PFC je udržitelná, vysoce trvanlivá a obnovitelná vodoodpudivá úprava z 60% obnovitelného zdroje. Tkaniny ošetřené PFC fluorouhlovodíky jsou trvanlivé repelenty, suché o 50% rychleji než neošetřené tkaniny a současně umožňují nezměněnou prodyšnost. Bez PFC, ekologicky šetrné. Obnovitelná vodovzdorná povrchová úprava.
K výrobě batohu bylo použito 21 ks recyklovaných plastových lahví.


home&cook

Společnost Groupe SEB , která je na českém trhu známá díky značkám Tefal, Rowenta či Krups, a která provozuje prodejny Home&Cook, uvedla projekt Opravitelný výrobek po dobu 10 let.
U 95 % výrobků v našem portfoliu elektrických spotřebičů, garantujeme opravitelnost po dobu 10 let. Dostupnost náhradních dílů po deset let vlastně kromě omezení zbytečných nákupů a produkce odpadů totiž znamená i novou práci pro šikovné české opraváře.

Dalších pět udržitelných priorit značky Tefal – produkty jsou vyráběny s etickými zásadami, nejen ve vlastních továrnách, ale stejně tak u dodavatelů. Značka Tefal sepsala zásady zodpovědného využívání lidských zdrojů, zakazující jakoukoli diskriminaci a prosazující vzájemný respekt k lidem.
Třetí prioritou je pomoc komunitám. Firma vyrábí produkty, které berou v potaz zdraví a bezpečnost zákazníků. Tefal respektuje životní prostředí ve všech fázích životního cyklu produktů – od prvotního výzkumu, přes výrobu, přepravu, používání až po konec životnosti.

Vysavač ROWENTA SILENCE FORCE ALLERGY+ Patentovaná technologie Effiwatts – až 5x nižší spotřeba elektrické energie při zachování stejného sacího výkonu, 5 let záruka na motor, opravitelný výrobek 10 let.
Pánev TEFAL SO RECYCLED Tělo pánve ze 100% recyklovatelného hliníku, výroba s ohledem na životní prostředí, extrémně odolný nepřilnavý povrch Titanium 2x, který vydrží až dvakrát déle než běžný povrch Tefal Titanium.


esprit

Každý krok se počítá – aktuálně získáváme již 40 % materiálu z ekologicky udržitelných zdrojů. Tento trend stále roste…

Je to na nás – přebíráme zodpovědnost, aby se kruh uzavřel! Na prvním místě je proto pro nás udržitelná produkce. Tedy šetrné využívání zdrojů, spravedlivé pracovní podmínky, bezpečné používání chemických látek, bez kterých se nelze obejít, a přísná kontrola všech emisí.

Ekologické dodání – k udržitelné módě pro nás patří také ekologická doprava. Proto máme naše modely díky našim vlastním skladům v Evropě a Asii ve vaší blízkosti a dopravní trasy jsou krátké. Zcela bez přepravy to samozřejmě nejde. Snažíme se ale odesílat naše zásilky s klimaticky neutrálním dopadem. To znamená, že emise CO2, které vznikají během přepravy, kompenzujeme environmentálními projekty.

Opravy místo vyhození – koupit, použít, vyhodit? To prosím ne! Vyrábíme vysoce kvalitní výrobky, které můžete používat dlouhou dobu. Pokud by se na vašich oblíbených, často nošených modelech vyskytly drobné vady, rádi vám pomůžeme: nyní nabízíme v každé prodejně v Německu opravnu oděvů značky Esprit.

Využít, co už tu je – faktem je, že spotřebováváme více zdrojů, než kolik jich je z dlouhodobého hlediska k dispozici. Takhle to nemůže pokračovat. A už vůbec ne v módním průmyslu. Chceme proto stále více textilních materiálů recyklovat, kreativně využívat a opětovně používat na výrobu nových produktů. A pak ještě jednou. A ještě jednou. Tak použijeme to, co je již v hospodářském cyklu, aniž bychom museli přidávat něco nového.

Lepší pro vás. Lepší pro svět.


tchibo

V prodejně Tchibo můžete nakoupit kávu, která pochází z certifikované odpovědné produkce. Cílem je podpořit pěstitele kávy, lepší pracovní podmínky na plantážích a odpovědné, ekologicky šetrné pěstování kávy. Celkem Tchibo díky svým kvalifikačním programům pomohlo již 42 200 pěstitelům kávy.

Nakupujte s láskou k přírodě!