Vinohradská 2828/151 Praha 3

Udržitelný rozvoj

ATRIUM FLORA JE EKOLOGICKÉ

 

Třídíme odpad
Až 84 % odpadu se dá recyklovat, tak proč naší planetě aspoň trošku neulevit? Třeba my jsme v roce 2019 pomohli zrecyklovat 474 tun odpadu. Přidejte se k nám!

 

 

 

Využíváme solární energii
Na ohřev vody i výrobu elektřiny používáme solární a fotovoltaické panely umístěné na střeše obchodního centra. Už teď tam máme 130 fotovoltaických a 28 solárních panelů. Ročně si tak vyrobíme 57,6 MWh elektřiny a ušetříme 3 447 m³ plynu.

 

 

 

Svítíme chytře
Na všechny toalety jsme nainstalovali pohybová čidla. Světelná markýza před hlavním vstupem má zase časový spínač. Postupně také zavádíme LED osvětlení, třeba v garážích je už všude. Energetická úspora je až 70 %.

 

 

 

Děkujeme, že jezdíte MHD
Víte, že více než polovina z vás k nám jezdí městskou hromadnou dopravou a tím pomáhá snižovat emise CO2? Děkujeme, že myslíte ekologicky!

 

 

 

 

Hospodaříme s vodou
Jsme si vědomi důležitosti šetrného hospodaření s vodou a to především ve městech. Proto využíváme zásobníků na dešťovou vodu, kterou poté používáme z 65 % ke splachování toalet, ale také při zalévání zeleně v našem obchodním centru. Dále máme ve všech vodovodních bateriích na veřejných toaletách nainstalovány perlátory, které snižují průtok vody, aniž by to bylo znát a zamezujeme tak zbytečnému plýtvání.

 

 

 

Šetříme elektřinou
Naše eskalátory se uvedou do plného provozu až ve chvíli, kdy na ně vstoupíte a po čase se zase výrazně zpomalí. No a výtahy se pohybují díky rekuperaci energie, která vzniká při jejich brzdění.

 

 

 

Pomáháme opylovat okolní flóru
Od jara 2017 najdete na střeše Atria Flora šest včelích úlů. Odhadem téměř půl milionu včel pomáhá opylovat okolní stromy a rostliny.

 

 

 

 

Podporujeme elektromobilitu
V -1. patře podzemních garáží máme umístěné dobíjecí stanice pro elektromobily. V rámci podpory udržitelnějších způsobů dopravy jsme je ve spolupráci se společností ČEZ zprovoznili v roce 2023.

 

 


 

 

JSME DRŽITELEM CERTIFIKÁTU BREEAM


Obchodní centrum Atrium Flora je držitelem prestižního certifikátu BREEAM, který potvrzuje, že budova byla postavena a je provozována podle nejnáročnějších standardů odpovědnosti vůči životnímu prostředí. Zařadilo se tak po bok významných staveb, které toto osvědčení obdržely díky tomu, že splňují hodnocená kritéria.

 

 

BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) je nejstarší a trhem nejoceňovanější certifikace udržitelnosti budov. Osvědčení uděluje britské výzkumné centrum BRE na základě devíti kategorií hodnotících vliv budov na životní prostředí. Nejde jen o energetickou náročnost stavby a její environmentální dopady, ale také o vnitřní komfort objektu, používání materiálů s nízkým dopadem na životní prostředí nebo důraz na náhradu znečišťujících látek jejich odpovědnějšími alternativami, dostupnost bezemisními dopravními prostředky, zmírnění zatížení životního prostředí z hlediska ekologie a využití půdy, nakládání s odpady a jejich recyklaci a hospodaření s vodou.

 

Hodnocené budovy musejí v rámci certifikace uspět ve všech těchto oblastech a body nezískávají za pouhé dodržení platných předpisů, ale za překročení minimálních požadavků na udržitelnost. Skutečnost, že Atrium Flora v hodnocení uspělo, tak podtrhuje mimořádnost centra z hlediska dopadů na životní prostředí.

 

 


 

PODPOŘILI JSME VÝSADBU STROMŮ


Atrium Flora v rámci akce na podporu výsadby stromů, která se konala v období 16. 8. – 15. 9. 2021, věnovalo Nadaci partnerství a její iniciativě Sázíme budoucnost 48 594 Kč na výsadbu stromů. Rádi bychom tímto poděkovali všem našim zákazníkům, kteří se na této akci podíleli svojí návštěvou Atria Flora, protože za každého takového návštěvníka jsme přispěli 3 Kč.

 

 

 

 

Jedním z cílů iniciativy Sázíme budoucnost je propojit všechny, kteří v naší republice sázejí stromy a s jejich pomocí během následujících 5 let vysadit 10 milionů stromů mimo les. A proč mimo les? Protože i města je potřeba zchladit a podpořit odolnost české krajiny vůči dopadům klimatických změn.

 

My s touto myšlenkou souhlasíme a rádi jsme ji naší akcí podpořili.